reede, 21. veebruar 2020

Tehtud töid


Geellakk

Geellakk

Geellakk

Geellakk


Geelküüned iseendale

Kestliku Arengu Eesmärgid - mis need on?


Kestliku arengu eesmärgid (KAE) moodustavad ülemaailmse eesmärkide ja näitajate kogumi, mis kutsub ülesse mõtlema kogu maailma heaolule, mitte ainult enda omale. See võitleb kliimamuutuste ning ebavõrdsuste vastu, ühtlasi kutsub kindlustama head elukvaliteeti kõikidele inimestele. Nende eesmärkide saavutamiseks saab iga üks kaasa aidata.

KAE eesmärgid

Kuidas saan mina küünetehnikuna sellele kaasa aidata? Võttes ette näiteks punkti number kaksteist – tagada säästev tarbimine ja tootmine. Küünetehnikuna peaksin ma kindlasti läbi mõtlema mida ja kui palju ma kasutan. Töös on kasutusel ühekordseid tooteid, näiteks kummikindad ning vatipadjad. On olemas ka korduvkasutavaid vatipatju ning kummikindaid. Et loodust ja meie maailma säästa, peaksin ma kaaluma nende peale üleminekut. Enne pean ma muidugi uurima, kuidas neid hooldada ja piisavalt puhastada, et igal klinedil oleksid need nagu uued ja haigused ei läheks edasi. Hügieen on peamine. Samas, kui peaks selguma, et taaskasutatavad vatipadjad ei ole niivõrd hügieenilised ja ei anna mulle 100% kindlust, et haigused ei lähe edasi, siis ma kahjuks neid kasutada ei saaks. 
Teiseks toon veel välja ka punkti number 3 – tagada kõigile igas vanuses hea tervis ja heaolu. Sellele saan ma kaasa aidata enda tööd tehes. Ma julgen väita, et minu töö üheks suurimaks eesmägiks ongi justnimelt inimeste heaolu.  Pannes naisi(ja vajadusel ka mehi) igas vanuses tundma ennast hästi. Tuues rõõmu neile silma läbi oma töö ning küünte. Oma tööd tehes, hoian ühtlasi ma ka iga kliendi tervist. Tervist hoian ma justnimelt sellega, et hoolitsen selle üle, et minu töökoht, minu töövahendid ning muidugi ka ma ise, oleks piisavalt puhas. Minu töö on garanteerida, et minu tulevasest salongist, ei läheks mitte ükski haigus ühelt inimeselt teisele üle.  

Töökoha ja instrumentide puhastusvahendid

Ma usun, et kui iga inimene mõtleks nendele punktidele ja muudaks natukesegi oma elus midagi, siis aitaks see meie maailma kokkuvõttes väga palju. Praegu kirjutades ja mõeldes neile, avastasin, et piisab tõesti väikestest muutustest ning neil võib olla suur tagajärg!

Kust sai kõik alguse?


Minu teekond iluvaldkonnas sai alguse aastal 2017. Peale gümnaasiumi lõpetamist oli mul kindel siht slime ees – minna õppida juuksuriks. Seda ma tegingi. 2017 aasta sügisest kuni 2019 aasta algus õppisin hoolikalt. Edasi hakkasin töötama juuksurina. Töö meeldis mulle väga ning nautisin seda, kuid tundsin, et miski oleks nagu puudu. Edasi avastasin enda jaoks küüntemaailma. Hakkasin jälgima videosid ja pilte, et mida kuidas teha annab. Järgmisel hetkel avastasingi end juba registreerimast TEKOsse küünetehniku erialale. Paar kuud ja asi otsustatud – lähengi õppima.
Esimesed koolinädalad olid rasked. Tundsin, kuidas paljud teised teavad minust palju rohkem, kuid õnneks oli ka selliseid nagu mina, kes eriti enne kooli ei teadnud midagi. Esimesteks praktikatöödeks lasi meil õpetaja teha maniküüri punase küünelakiga. Vot see oli üks katsumus! Esimesi klienti lakkides mu kästi värises nagu haavaleht. Mõtlesin, et no kas ma üldse saan niiviiisi töötada kui ainult värisen. Õnneks aga hirm kadus ning mida aega edasi, siis enam käsi ei värisenudki.

Esimene tavamaniküür punasega

Siis tuli juba teine katsumus – geellakkimine. Alguses paistis see olevat kergem, tavalakk kuivab kiiresti, kuid geeliga on mängimisruumi, aega rohkem. Geellakiga aga hakkasime ka puurikäsitlemist õppima. Taas oli hetk, kus käsi hakkas värisema. Kartsin kliendile haiget teha, või koguni verele ajada. Geellakiga tehes oma esimesi töid, avastasin et kardan lakkimist. Kardan minna piisavalt küüneäärde, et küüs ilusti lakitud saaks. Selle vea tõi välja ka mulle mu õpetaja, kes märkas kohe et lakitud pole küüs tervenisti. See oli viga, millega ma pidin palju vaeva nägema ja palju harjutama, et oma hirmust terve sõrm ära lakkida, üle saada.

Esimene geellakkimine

Nüüd tunnen end juba geellakis palju tugevamini. Ka piltidelt vaadates ja võrreldes varasemaga, näen juba tohutuid erinevusi, kuigi olen alles õppinud pool aastat.

Geellaki hooldus (eelnev ka minu tehtud töö, ajavahe 4 nädalat)

Hetkel kõige raskemaks osaks pean ma geelküüsi. Neid olen ma ka kõige vähem teinud, kuid loodan et ühel hetkel saan ka need endale selgeks. Küünte õppimisel on kindel see, et ilma praktikata ei jõua kuhugi. Seega pean leidma endale palju modelle kelle peal harjutada, siis saan aina paremaks
Esimesed geelküüned - vigu on veel palju!